Skleroterapia to metoda leczenia żylaków za pomocą nastrzykiwania lekami zmienionego żylakowo naczynia. Nieodłącznym elementem zabiegu jest zastosowanie po jego wykonaniu elastycznego opatrunku uciskowego.
Laser CO2 umożliwia bezkrwawe a tym samym bezpieczne usuwanie rozmaitych zmian skórnych poprzez ich odparowanie pod wpływem emitowanych promieni. Dzięki nowoczesnej technologii zastosowanej w laserach CO2 nie występuje termiczne uszkodzenie otaczających tkanek. Proces gojenia miejsca po usuniętej zmianie jest niemal bez bliznowy.
Przed zgłoszeniem się na zabieg, migrena musi być poparta wcześniejszą diagnozą lekarską. Nowatorska metoda wykonywania zabiegu jest nowością na rynku polskim. Zabieg polega na wstrzyknięciu dawki botoxu do odpowiednich mięśni na skroniach, karku, których skurcze powodują bóle migrenowe.
Osoby z nadmierną potliwością mogą wydzielać olbrzymią objętość potu. To oznacza, że ich dłonie, stopy lub pachy (w zależności od tego, której części ciała dotycz nadmierna potliwość) są stale wilgotne. To utrudnia wykonywanie zwykłych, codziennych czynności i może być przyczyną kłopotliwych sytuacji w życiu zawodowym i towarzyskim.
Blizna jest naturalnym wynikiem gojenia się ran, podczas którego uszkodzona skóra jest zastępowana nową tkanką z chaotycznie rozłożonymi włóknami kolagenu i ze słabym unaczynieniem. Przyczyną powstawania blizn może być stan zapalny skóry, np. trądzik, mówimy wówczas o bliznach potrądzikowych. Często w wyniku oparzenia tworzą się tzw. blizny pooparzeniowe.
Przebarwienia to brązowawe plamy o różnej wielkości i nieregularnym kształcie. Najczęściej spotykane przebarwienia to piegi, ostuda, plamy wątrobowe starcze czy przebarwienia pozapalne np. potrądzikowe, przebarwienia posłoneczne.
Skleroterapia to metoda leczenia żylaków za pomocą nastrzykiwania lekami zmienionego żylakowo naczynia. Nieodłącznym elementem zabiegu jest zastosowanie po jego wykonaniu elastycznego opatrunku uciskowego.
Podczas usuwania tatuażu światło emitowane przez laser Nd:Yag absorbowane jest przez warstwę skóry, w której umieszczony jest barwnik – tatuaż. Pod wpływem laserowych impulsów komórki w których jest zawarty pigment, ulegają zniszczeniu a następnie z czasem wchłaniane są przez układ odpornościowy organizmu.