Historia usuwania tkanki tłuszczowej poprzez schładzanie jej do niskiej temperatury zaczyna się w 2008r. w Massachusetts. To właśnie w tamtejszym uniwersytecie amerykańscy naukowcy wykazali, iż komórki tłuszczowe są mniej odporne na niskie temperatury niż otaczające je struktury.
Metoda Endermologie polega na oddziaływaniu na skórę i podskórną tkankę łączną poprzez zastosowanie precyzyjnego masażu mechanicznego z równoczesnym podciśnieniem. Ekskluzywna technologia zastosowana w głowicy zabiegowej to niezależnie napędzane rolki poruszające się z różną prędkością i w różnych kierunkach, które w połączeniu z podciśnieniem odpowiednio rozmasowują i kształtują sylwetkę.
Radiofrekwencja jest to nowoczesny zabieg wykorzystujący system fal radiowych (RF) do szerokiej gamy zabiegów: liftingu i wygładzania skóry, redukcji tkanki tłuszczowej, likwidacji cellulitu, kształtowania sylwetki.
Masaż antycellulitowy przeprowadzany jest z wykorzystaniem technik masażu klasycznego i izometrycznego oraz wykonywany na kremach i olejkach zawierających składniki aktywne, powodujące odwrócenie powstałych reakcji chemicznych. Masaż klasyczny powoduje rozluźnienie i rozgrzanie mięśni, a masaż izometryczny wzmacnia mięśnie.