BOTOX

Powszechnie wiadomo, że aby pozostać zdrowym oraz wyglądać i czuć się dobrze, należy dbać o kondycję fizyczną oraz stosować zbilansowaną dietę. Jednakże nic nie zatrzyma upływu czasu. Wszyscy starzejemy się, widać to zwłaszcza na naszych twarzach. Istnieje jednak wiele sposobów, które pomogą nam w utrzymaniu młodzieńczego blasku.

Należy np.:

  • używać kremów z filtrem zawsze kiedy wychodzimy na słońce,
  • nie palić, gdyż może to przyspieszać powstawanie zmarszczek,
  • zdrowo się odżywiać (włączając do diety wiele świeżych owoców i warzyw),
  • pić dużo wody (mineralnej),
  • stosować środki nawilżające skórę, by utrzymać ją gładką i dobrze nawilżoną.

Wraz z nieuchronnym upływem czasu, pojawiają się zmarszczki zagłębienia – gdyż nasza skóra staje się mniej elastyczna. Jest to normalny objaw starzenia się, któremu nie można w sposób sztuczny zapobiegać w nieskończoność. Zastanówmy się jednak, jak nasze zmarszczki odbierane są przez otoczenie? Mogą one sprawiać że wyglądamy na bardziej zmęczonych, złych lub starszych niż naprawdę jesteśmy. Co więcej, zmarszczki są często łączone z negatywnymi emocjami, których wszyscy chcemy unikać.

Istnieją dwa główne czynniki wpływające na starzenie się twarzy:

  • Zmarszczki dynamiczne, które są wynikiem nadaktywności mięśniowej,
  • Zmarszczki statyczne, które są wynikiem utraty objętości tkanki.

Toksyna botulinowa typu A (Znalezione obrazy dla zapytania botox logo), to oczyszczone białko które jest w niewielkich ilościach wprowadzane za pomocą iniekcji do mięśnia, gdzie następnie następuje proces jego relaksacji. Efektem tego procesu jest zapobieganie i wygładzenie zmarszczek mimicznych.

Oprócz toksyny botulinowej typu A (Znalezione obrazy dla zapytania botox logo), dostępne są również inne metody niwelowania zmarszczek. Niektóre z nich mogą być stosowane razem dla polepszenia i wydłużenia efektów. Sugerujemy, by przedyskutować z lekarzem inne dostępne formy terapii oraz możliwości ich łącznego zastosowania. Np. szczególnie dobre efekty przynosi połączenie toksyny botulinowej typu A (Znalezione obrazy dla zapytania botox logo)oraz wypełniaczy na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. Pozwala ono na pełne odmłodzenie twarzy dzięki likwidacji zarówno zmarszczek mimicznych, jak i statycznych. Dodatkowo połączenie to znacznie wydłuża efekty terapii przeciwzmarszczkowej.

Zabieg i jego efekty:

15 minut:
Cały zabieg może zająć tylko kwadrans, podczas którego lekarz poprosi Cię o wykonanie szeregu min oraz grymasów, by dzięki temu określić działanie mięśni na Twojej twarzy. Następnie przy użyciu bardzo cienkiej igły, lekarz wstrzyknie do odpowiedniego mięśnia rozcieńczony preparat – Znalezione obrazy dla zapytania botox logo.

Około 5 dni:
Po okresie około 5 do 10 dni, zauważysz pierwsze pozytywne efekty w postaci bardziej zrelaksowanego, odświeżonego wyglądu. Jeżeli w tym czasie pojawią się u Ciebie jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące terapii, prosimy o skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym, który służy radą i pomocą.

4 – 6 miesiący:
Efekt wygładzenia będzie utrzymywał się od 4 do 6 miesięcy. Po tym okresie zalecamy powtórzenie zabiegu, w celu utrzymania odpowiedniego efektu. Ważne jest, by preparat był podawany przez lekarza, który został w tym celu odpowiednio przeszkolony oraz posiada doświadczenie w pracy z toksyną botulinową typu A (Botox-em®).

Bezpieczeństwo użycia toksyny botulinowej typu A (Znalezione obrazy dla zapytania botox logo).:
Białko zawarte w preparacie, używane jest już przez ponad 16 lat i zostało dokładnie przebadane pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności. Podobnie jak inne leki, toksyna botulinowa typu A (Botox®), może powodować działania uboczne, o których poinformuje Cię lekarz prowadzący terapię. Dokładna lista działań niepożądanych przedstawiona jest w ulotce dla pacjenta załączonej do opakowania Botoxu. Wybierając doświadczonego lekarza możemy zmniejszyć (ale nie wyeliminować) ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Jeżeli wystąpią u Ciebie działania niepożądane, ich charakter będzie przejściowy a nasilenie łagodne lub umiarkowane. Większość z tych działań jest związana z samą iniekcją, np.: ból podczas iniekcji, zaczerwienienie lub opuchlizna po iniekcji. Inne działania niepożądane, np. opadnięcie górnej powieki, mogą być efektem przemieszczenia się preparatu poza podany mięsień. Działanie to jest również krótkotrwałe.
Istnieje minimalne ryzyko, że toksyna botulinowa typu A (Znalezione obrazy dla zapytania botox logo), spowoduje działania niepożądane odległe od miejsca podania. Jeśli pojawię się problemy z oddychaniem, połykaniem, lub trudności w mówieniu – prosimy natychmiast zwrócić się o pomoc medyczną oraz skontaktować się z lekarzem prowadzącym.