FOTOODMŁADZANIE (IPL E-LIGHT)

Wygląd, czas – zatrzymać je to marzenie większości ludzi. Przebarwienia, zmarszczki, plamki i zmiany skórne nie wpływają korzystnie na wygląd kobiety czy mężczyzny. Można się z tym albo pogodzić albo poszukiwać metod, które sprawią, że skóra będzie ładna i gładka.
Jednym ze sposobów na zachowanie piękna jest fotoodmładzanie skóry. Światło lasera IPL zamienia hemoglobinę lub melaninę na ciepło, które niszczy wadliwie komórki, a te położone głębiej  pobudza do wytwarzania kolagenu. Lecz żeby efekt był widoczny należy poddać się serii zabiegów w regularnych odstępach czasu a skóra znacznie się wygładzi.

Fotoodmładzanie laserem nie jest zabiegiem bolesnym. Można w czasie zabiegu fotoodmładzania odczuwać mały dyskomfort, zwłaszcza podczas puszczania wiązki światła na miejsce ze zmianą, która ma być wyleczona. W porównaniu do tradycyjnych metod, fotoodmładzanie pozwala prawie natychmiast po zabiegu normalnie funkcjonować.

W przypadku zabiegu fotoodmładzania można oczekiwać niewielkiego zaczerwienia skóry, które zwykle ustępuje w pierwszej dobie po zabiegu. W przypadku usuwania zmian pigmentowych bezpośrednio po zabiegu dochodzi do ich ściemnienia, które stopniowo w ciągu 2 tygodni ustępuje. Natomiast przy usuwaniu zmian naczyniowych może pojawić się niewielki siniak, jeśli światło trafiło w naczynko krwionośne. Zmiany utrzymują się zazwyczaj od kilku dni do dwóch tygodni. Można przyspieszyć ich gojenie, smarując skórę preparatami z witaminą K lub arniką, które wzmocnią ścianki naczyń krwionośnych i usprawnią mikrokrążenie.

IPL (Intense Pulse Light), czyli impulsywne źródło światła, to działające kompleksowo urządzenie zaliczane do rodziny laserów, chociaż nie jest laserem w tradycyjnym w tego słowa znaczeniu. Podobnie jak on emituje wiązkę promieni świetlnych, które nie są jednak spójne i jednolite, ale rozproszone i o różnej długości. Dzięki tej najnowszej technologii wiązki światła mogą docierać na różne głębokości naszej skóry i działać wielokierunkowo, z jednej strony stymulować produkcję kolagenu, z drugiej – likwidować wszelkie plamki, włoski, zmarszczki i zaczerwienienia. Wygląd skóry po zabiegu uzależniony jest od rodzaju leczonych zmian.