TECHNIKI MASAŻU CIAŁA

Masaż antycellulitowy

Przeprowadzany jest z wykorzystaniem technik masażu klasycznego i izometrycznego oraz wykonywany na kremach i olejkach zawierających składniki aktywne, powodujące odwrócenie powstałych reakcji chemicznych. Masaż klasyczny powoduje rozluźnienie i rozgrzanie mięśni, a masaż izometryczny wzmacnia mięśnie. Najważniejszą jednak częścią jest drenaż limfatyczny, który wykonuje się, co trzeci masaż antycellulitowy, pomaga on udrożnić układ limfatyczny i usunąć z organizmu nadmiar toksyn, i drobin tłuszczu czyli główne przyczyny cellulitu.

Masaż bańką chińską

Doskonale sprawdza się jako zabieg antycellulitowy, ujędrniający oraz modelujący sylwetkę ciała. Wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, a jego niewątpliwe zalety znane są od ponad 3000 lat. Ogromną zaletą tego masażu jest uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów w stosunkowo krótkim czasie. Sugeruje się wykonanie serii masaży bańką chińską, w skład której wchodzi 6-10 zabiegów wykonywanych. Masaż bańką chińską znajduje się w czołówce najskuteczniejszych, nieinwazyjnych zabiegów redukujących cellulit, nadmierną tkankę tłuszczową oraz ujędrniających skórę!

Masaż relaksacyjny

Ma zbawienny wpływ na skórę, mięśnie, układ krążenia oraz nerwowy. Celem masażu relaksacyjnego jest całkowite zniesienie napięcia nerwowo-mięśniowego oraz psychicznego, a tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia masowanego.

Masaż twarzy

Masaż twarzy korzystnie wpływa na strukturę skóry, podnosząc ją i likwidując szkodliwe napięcie, może też przyczynić się do opóźnienia jej starzenia. Rozluźnienie mięśni twarzy, jakie daje masaż ma tu niebagatelne znaczenie. Napięte mięśnie mogą zwężać światło naczyń krwionośnych, przez co ograniczają dopływ krwi i innych płynów do tkanek. W wyniku tego nie otrzymują one ważnych substancji odżywczych, a odprowadzanie zbędnych produktów przemiany materii jest również utrudnione. Tym wszystkim negatywnym efektom zapobiega masaż, rozluźniając skurczoną i sztywną tkankę łączną. Skóra staje się również bardziej sprężysta i ujędrniona, dzięki temu, że rozmasowujące ruchy umożliwiają uporządkowanie splątanych włókien kolagenowych i elastynowych, które naturalnie budują jej strukturę.

Drenaż limfatyczny

Ma na celu usprawnienie krążenia limfy a tym samym zapobiega powstawaniu chorób spowodowanych jej zastojem, służy również likwidacji obrzęków zastoinowych, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji siniaków i krwiaków. Działa również oczyszczająco na cały organizm, usuwa zbędne produkty przemiany materii. Stosowany jest również po przebytych chorobach zakaźnych, nowotworowych, po terapii sterydowej czy też jako efekt wspomagający odchudzanie.

Masaż aromaterapeutyczny

To masaż spokojny, delikatny, który łączy leczniczą moc dotyku z indywidualnymi właściwościami naturalnych olejków eterycznych.W czasie masażu następuje najpełniejsza penetracja olejku w głąb skóry i ciała. Kontakt olejków z zakończeniami nerwowymi w skórze powoduje natychmiastową reakcję systemu nerwowego wywołując pożądany efekt relaksu i odprężenia.

Masaż leczniczy

Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie wchodził w zakres rytuałów religijnych. Pierwsze wskazówki wykonywania masażu, pochodzą z hinduskiej księgi mądrości Weda z 1800 roku p.n.e. Masaż klasyczny stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu różnych chorób np: ortopedycznych, neurologicznych i innych. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania.Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

W NZOZ Perfect Centrum Medycyny Estetycznej pomożemy Ci oderwać się od „ziemskich” problemów…
Jest to możliwe w czasie „nieziemskiego” masażu wykonywanego przez rodowitego ziemianina, mającego wieloletni staż na kosmicznych stacjach masażu.Podczas wizyty możecie Państwo wybrać pomiędzy masażem relaksacyjnym, leczniczym, drenażem limfatycznym, masażem antycellulitowym czy odchudzającym. Wykonywany jest również zabieg urządzeniem QuaTronic. Wszystkie zabiegi oferujemy z gwarancją przeniesienia się w stan nieważkości…