USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia to brązowawe plamy o różnej wielkości i nieregularnym kształcie. Najczęściej spotykane przebarwienia to piegi, ostuda, plamy wątrobowe starcze czy przebarwienia pozapalne np. potrądzikowe, przebarwienia posłoneczne.

Przebarwienia obejmujące często czoło, okolice ust a niekiedy nawet prawie całą twarz, dekolt czy dłonie.  To zwykle efekt nadmiernej ekspozycji na słońce (zwłaszcza w okresie hormonoterapii antykoncepcyjnej czy suplementacyjnej w okresie menopauzy). Właśnie latem wszelkie plamy, przebarwienia, piegi są bardziej widoczne, ciemniejsze i to właśnie one nie tylko przeszkadzają , ale też postarzają. Niestety aby zlikwidować je należy zadbać o to już jesienią i zimą, a wiosną i latem pamiętać o stosowaniu preparatów z filtrami ochronnymi przed promieniowaniem UV- tzw fotoblokerów.
W naszym centrum mogą Państwo wykonać następujące zabiegi rozjaśniania przebarwień:

W zależności od rodzaju przebarwień wykonuje się jeden do kilku zabiegów. Możliwa jest również terapia łączona, która daje najlepsze efekty. Dodatkowym plusem terapii przebarwień jest poprawa kondycji skóry, spłycenie drobnych zmarszczek i w rezultacie odmłodzenie.
Jednocześnie z zabiegami leczenie kontynuuje się w domu przez stosowanie odpowiednich preparatów wybielających.

Pamiętać należy, iż chociaż dzięki obecnym nowoczesnym zabiegom leczenie przebarwień  jest stosunkowo szybkie i efektywne to zapobiegania nawrotom jest długotrwałe i często wyklucza intensywne korzystanie ze słońca i solarium.